Čapkův statek

Penzion

Čapkův statek

Ubytování je v nově zrekonstruovaném areálu bývalého panského dvora, nazývaného „Čapkův statek“. Areál tvoří tři samostatně stojící celokamenné budovy. Dvě budovy jsou nyní po kompletní vnitřní i venkovní rekonstrukci, třetí budova prošla prozatím pouze venkovní rekonstrukcí, aby nenarušovala harmonii celého objektu. Zrekonstruované budovy jsou označeny písmeny A a B.

Budova A

V přízemí první budovy penzionu najdete společenskou místnost a kompletně zařízenou kuchyň. Ve středu společenské místnosti se tyčí pískovcový sloup, podepírající klenby stropu. Je zde k dispozici otevřený krb, jídelní stůl, sedací souprava s konferenčním stolkem, klavír pro zpestření večerní pohody a televize s DVD nebo VHS přehrávačem. Kuchyň je vybavena lednicí, sporákem, plynovou troubou, mikrovlnnou troubou, myčkou nádobí a najdete zde také pračku prádla. V prvním patře se nachází tři dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky) s prostornými koupelnami (dvě jsou se sprchovým koutem, jedna s vanou).

Budova B

Při vstupu do druhé budovy penzionu se ocitnete v předsíni, jež zdobí trofeje parohů z ulovené zvěře v okolních lesích. Po vaší levé straně se nachází společenská místnost v loveckém stylu, kde se podávají snídaně, obědy a večeře. Večerní náladu vám zpříjemní praskání ohně v otevřeném krbu. Pro náročnější je k dispozici televize s domácím kinem. Posezení s konferenčním stolkem je samozřejmostí. V prvím patře této budovy se nachází tři apartmá v holandském, thajském a českém stylu. Ve všech apartmá jsou k dispozici minikuchyňky a vlastní sociální zařízení (koupelna + wc).

České apartmá

K dispozici jsou dvě místnosti. V apartmánu najdete typickou českou ložnici s dvoulůžkovou postelí (s možností přistýlky) a místost s minikuchyňkou, jídelním koutem a pohovkou (možné využít jako další lůžko). Koupelna je vybavena vanou.

Holandské apartmá

K dispozici jsou také dvě místnosti. V apartmánu se nachází ložnice s dvoulůžkovou postelí (s možností přistýlky) a místnost s minikuchyňkou a jídelním stolkem. Koupelna je vybavena sprchovým koutem.

Thajské apartmá

Apartmán je rozdělen do dvou pater, které spojuje točité schodiště. V podkrovní části apartmá se nachází ložnice s dvoulůžkovou postelí, ve vedlejší místnosti je pohovka (možná 2 lůžka). V přízemní části aparmá najdete opět ložnici s dvoulůžkovou postelí, jídelnu a místnost s minikuchyňkou. Koupelna je vybavena sprchovým koutem.

Čapkův statek
cena od500
Kapacita20
Kontakt na ubytovatele
AdresaChlístov 20,552 05 Hořičky Telefon