Tříkrálové zpívání 2017

07. leden 2017
Tříkrálové zpívání 2017 Oblíbený koncert se blíží!

Středisko volného času Bájo Česká Skalice a Sbor církve bratrské v České Skalici si vás dovolují v předstihu pozvat na TŘÍKRÁLOVÉ ZPÍVÁNÍ.

Tento již tradiční koncert se uskuteční v sobotu dne 7.1.2017 od 17,00 hod. ve Sboru církve bratrské v České Skalici ( Tyršova 285, proti Sokolovně, nedaleko vlakového nádraží)

Vedle domácí Lidové muziky Šmikuranda dále zahraje a zazpívá Kostelecká cimbálová muzika z Červeného Kostelce a pozvání přijal další host, a to Kontrabasový kvartet Bumblebass

Možná někoho překvapí složení hudebního tělesa , ale určitě vás čeká velmi zajímavý zážitek z hry 4 kontrabasů. Kontrabasový kvartet Bumblebass vznikl před dvěma lety na půdě pardubické konzervatoře z žáků kontrabasové třídy profesora Mgr. art. Františka Machače. Svou činností navazuje na kontrabasový kvartet svých profesorů, The Pink Elephants. Kvartet se svým repertoárem dotýká prakticky všech oblastí hudby, přes vážnou hudbu, folklor, swing, jazz, filmovou hudbu až po rock.

Uměleckým vedoucím kvartetu je Petr Pavíček, který ukončil svá studia na Konzervatoři Pardubice v minulém roce, studuje na brněnské Janáčkově akademii múzických umění. Dalšími členy kvartetu jsou Ondřej Sejkora, Jan Hrubeš a Michal Hromádko. Jako stálý host si občas v kvartetu na kontrabas zahraje Bernadeta Janková.

Vstupné na koncert je dobrovolné.