Týden turistických informačních center ČR

23. říjen 2023 - 29. říjen 2023
Týden turistických informačních center ČR

Letos na podzim se celorepubliková akce pořádaná A.T.I.C. ČR a jejími turistickými informačními centry bude konat počtvrté. První ročník proběhl v roce 2019 a s roční pauzou i nadále pokračuje. Běžně se do tzv. TÝDNE TIC zapojuje kolem 200 infocenter.

Akce se koná při Světovém dni rozvoje informací, který vyhlásilo OSN v roce 1972 a připadá na 24. října. Asociace turistických informačních center ČR se rozhodla s tímto významným dnem podpořit propagaci svých členů a oznámila v týdnu od 23. do 29. října 2023 oslavy, které mají připomenout důležitost získávání a šíření informací. Jednotlivé programy pro veřejnost a podobu oslav zajišťují zapojená turistická informační centra.  

A kreativitě se meze nekladou. Kromě drobností od A.T.I.C. ČR (k dostání na členských TIC asociace) budou pracovníci rozdávat také úsměvy, kvízy, uspořádají prohlídky, zábavu pro děti nebo ochutnávky regionálních produktů.  

Cílem akce je nejen ozvláštnění návštěvy infocentra, ale má zejména zdůraznit důležitost fungování TIC i v dnešní digitální době, ukázat různorodou práci zaměstnanců a zviditelnit sjednocení infocenter napříč republikou, a to i skrze ochrannou známku – bílé íčko v zeleném poli.  

Těšíme se na Vás v pracovní době:
Po-Pá  9:00-12:00 a 12:30-17:00

So   8:30-11:30